Anasayfa » Site Bilgileri »

Kullanıcı Sözleşmesi

İrtibat Bilgileri

İSTANBUL:
Barbaros Blv. 77/3 Beşiktaş
T/F: 0212 258 77 27
www.cag.com.tr
istanbul@cag.com.tr

ANKARA:
Becerikli Sk. 19/8-9 Kızılay
T/F: 0312 434 29 34
www.cagbilisim.com
www.cagajans.com
ankara@cag.com.tr

ÇAĞ İSTANBUL

ÇAĞ ANKARA

HUKUKİ ŞARTLAR ve KULLANICI SÖZLEŞMESİ

GENEL ŞARTLAR

Bu şartlar istanbulvitrin.com ziyaretçileri, bireysel ve kurumsal üyeleri için geçerlidir.

1. istanbulvitrin.com adresinde yayın yapan bu site, ÇAĞ YAZILIM İNT. BAS. YAY. REKL. TAS. TİC. A.Ş.'ne aittir ve ÇAĞ YAZILIM İNT. BAS. YAY. REKL. TAS. TİC. A.Ş. bünyesinde bulunan ÇAĞ BİLİŞİM Yazılım Departmanı tarafından işletilmektedir. İşbu hukuki şartlar da ÇAĞ YAZILIM İNT. BAS. YAY. REKL. TAS. TİC. A.Ş, "ÇAĞ"; web sitesi, "istanbulvitrin.com" olarak anılacaktır. istanbulvitrin.com'da yer alan her türlü görsel ve yazılı malzeme ile uygulamalar tamamen ya da kısmen, ÇAĞ ve işbirliği içerisinde olduğu kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır.

2. istanbulvitrin.com'da yer alan tüm içerikler, uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, bu sitedeki hiç bir içerik ve uygulama değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.

3. istanbulvitrin.com üzerinden, elektronik yolla mesaj ya da dosya gönderirken, veri girerken ya da başka herhangi bir iletişim biçimini kullanırken, ÇAĞ'a telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kalıcı, münhasır olmayan, kısıtlaması olmayan, dünya çapında geçerli olan bir lisans verilmiş sayılmaktadır. Bu lisans kapsamında ÇAĞ aşağıda belirtilen maddeleri gerçekleştirme hakkına sahip olur:

* i. Her tür iletişimi kullanmak, kopyalamak, başkasına lisanslamak, uyarlamak, iletmek, kamuya açmak ya da sunmak.
* ii. Yukarıda tarif edilen iletişim haklarını serbestçe ve hiçbir kısıt olmaksızın kullanmak üzere üçüncü şahıslara lisanslamak.
* iii. Bu yukarıda tarif edilen haklar, geçerli bütün yasama alanlarındaki telif hakkı, ticari marka, servis markası ya da patent kanunu hakları da dahil olmak üzere, ama bu haklarla kısıtlı olmayacak şekilde, bütün mülkiyet haklarını kullanma hakkını kapsar.

4. istanbulvitrin.com, üçüncü şahıslar tarafından idare edilen İnternet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlamaktadır. istanbulvitrin.com sitesinde kullandığı ve işbirliği içerisinde olduğu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir.

5. istanbulvitrin.com, içeriklerinde bulunan işlevlerin kesintisiz ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanlarının giderileceğinin ya da forum alanları ve bunları erişilebilir kılan hizmet birimi de dahil olmak üzere, bu sitenin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini vermez.

6. istanbulvitrin.com, bu sitedeki ya da üçüncü şahıs sitelerindeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, dakiklik, güvenilirlik ya da başka açılardan hiç bir garanti vermez. Kullanıcılar, istanbulvitrin.com'u ziyaret etmesiyle, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılır.

7. istanbulvitrin.com, kullanıcılar arasında bilgi paylaşımı ve gerçek zamanda etkileşim olmasını imkân sağlayan yorum alanlarına gönderilen mesajları, bilgileri ya da dosyaları denetlemez. Yorum alanlarını ve bu web sitesini kullanırken, aşağıdaki koşullara uyulması baştan kabul edilmiş sayılır:

* i. Başka bir kullanıcının yorum alanlarını ve diğer etkileşimli alanları kullanmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellememek
* ii. Suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, eyalet düzeyinde, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dahil olmak üzere; hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ırkçı, etnik ayrımcı, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalamamak ya da iletmemek.
* iii. Bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalamamak ya da iletmemek.
* iv. Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalamamak ya da iletmemek.
* v.Ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiç bir bilgi, yazılım ya da malzeme postalamamak, iletmemek ya da kullanmamak.
* vi. Bu hizmeti kullanırken, istanbulvitrin.com'un yorum alanlarını ve diğer etkileşimli alanları denetlemek gibi bir zorunluluğu olmadığı baştan kabul edilmiş sayılır.
* vii. Ancak, istanbulvitrin.com yukarıda sayılan şartlara ve koşullara tamamıyla ya da kısmen uygun olmadığına karar verdiği her tür bilgiyi ve malzemeyi, değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını ve herhangi bir yasal, idari ya da hükümet isteğine yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını her zaman saklı tutar.

8. istanbulvitrin.com web sitesinde yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlerin kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müspet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı istanbulvitrin.com'un hiç bir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu mevcut değildir.

9. istanbulvitrin.com sitesinde üyelik ve kişiselleştirme hizmetleri verebilmek için kullanıcılardan temin edilen kişisel bilgiler (e-mail adresi, doğum tarihi vs.) servisin hizmet amacına yönelik olup, kullanıcılar bizzat aksini talep etmediği sürece istanbulvitrin.com dışında üçüncü kişilerle hiçbir suretle paylaşılmaz.

10. İleride söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup da bunlara uygun davranılmamış olunmasından kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin taleplerden istanbulvitrin.com'un bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, istanbulvitrin.com'un yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

11. istanbulvitrin.com işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkını haizdir.

12. istanbulvitrin.com'a girdiğiniz andan itibaren yukarıdaki uyarı ve beyanları okumuş olduğunuz farz ve tarafınızca kabul edilmiş sayılmaktadır.

13. Bu anlaşma, istanbulvitrin.com tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir.
KURUMSAL ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

İşbu üyelik sözleşmesi, Barbaros Bulvarı 77/3 Beşiktaş adresinde mukim ÇAĞ YAZILIM İNT. BAS. YAY. REKL. TAS. TİC. A.Ş'ne (aşağıda kısaca "ÇAĞ" olarak anılacaktır) ait tüm sistemlerde bulunan hizmetlerden faydalanacak olan MÜŞTERİ'nin hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.

1. MÜŞTERİ, işbu sözleşme ile üyelik bedelini ödemesi ve Üye kullanıcı adı ve şifresinin kendisine ulaşmasından itibaren ÇAĞ'a ait tüm sistemlerde tüm hizmetlerden ücretli veya ücretsiz olarak faydalanabilecektir.

2. MÜŞTERİ kendisine ait gerekli bilgileri ÇAĞ'a iletecek olup, ÇAĞ bunları kendisine ait sistemlerde sistemin formatına bağlı kalarak yayınlayacaktır. ÇAĞ'ın elinde olmayan teknik arızalardan dolayı hizmeti sağlayamadığı hallerde MÜŞTERİ, ÇAĞ'ı sorumlu tutmayacağını ve bu nedenle herhangi bir hak veya tazminat talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

3. MÜŞTERİ'nin ÇAĞ'a ait sistemlerde belirtilen hizmetlerden yararlanabilmesi için üyelik bilgilerini tam ve eksiksiz olarak doldurması ve vitrinuye.com adresinde sunulan Vitrin Üye Sisteminde kapsamı ayrıntılı olarak belirtilen ürün paketlerinden seçmiş olduğu pakete ilişkin ücreti kredi kartı veya EFT/havale suretiyle ÇAĞ'a ödemesi gerekmektedir. ÇAĞ'a ait sistemler üzerinden sağlanan hizmetler kapsamlarına göre ÇAĞ tarafından belirlenen çeşitli ürün paketleri içerisinde sunulmakta olup paketlere dair ayrıntılı bilgiler ve ücretler Vitrin Üye Sistemi'de ilan olunmaktadır. ÇAĞ'ın sözleşme konusu hizmeti MÜŞTERİ'ye sunma yükümlülüğü bulunan hizmetin satın alınması ile ilgili olarak MÜŞTERİ tarafından verilen kredi kartı limitinin hizmet bedelini karşılayacak düzeyde olması ve ÇAĞ'ın işbu kredi kartı vasıtasıyla hizmet bedelini tahsil edebilmiş olması veya MÜŞTERİ tarafından sözleşme konusu hizmet bedelinin EFT veya banka havalesi suretiyle ÇAĞ'a ödenmiş olması şartına bağlıdır. Aksi takdirde MÜŞTERİ ÇAĞ'a ait sistemler üzerinden üyelere sağlanan hizmetlerden hiçbir suretle yararlanamaz.

4. MÜŞTERİ, üyelik işlemlerini tamamlayarak işbu sözleşmenin tamamını okuduğunu, içeriğini tamamen anladığını ve sözleşmede belirtilen ve internet sitesinde de yer alan tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğini ve onayladığını kabul ederek, belirtilen bu hususlar ile ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğini şimdiden beyan ve taahhüt etmektedir. MÜŞTERİ, ÇAĞ tarafından kendisine verilmiş olan ya da kendisinin belirlediği şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez. MÜŞTERİ'nin işbu sözleşme ile sahip olduğu kullanım hakları sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez. Şifrenin başka kişiler tarafından kötü niyetle kullanılmasından da doğrudan MÜŞTERİ sorumlu olup, ÇAĞ bu sebeple ödemek zorunda kalacağı her türlü adli/idari para cezası ve/veya tazminat için MÜŞTERİ'ye aynen rücu hakkına haizdir.

5. MÜŞTERİ, satın almış olduğu hizmeti hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, MÜŞTERİ, başkalarının ÇAĞ'a ait sistemler üzerinden verilen hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet ve işlerde bulunamaz. MÜŞTERİ, yukarıda belirtilen kısıtlamalara uymayı şimdiden kabul ve taahhüt eder.

6. MÜŞTERİ, ÇAĞ'a ait sistemler üzerinden verilen hizmetlerden faydalanan diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı ve/veya bunları kullanmamayı, üçüncü kişi ve kuruluşların kullanımına sunmamayı kabul etmiştir. Aksi taktirde ÇAĞ'ın bu yüzden kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalacağı her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için MÜŞTERİ'ye aynen rücu edilecektir.

7. MÜŞTERİ, ÇAĞ'a ait sistemler üzerinden verilen hizmetlerden faydalandığı sürece Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Türk Ticaret Kanunu, Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun, Türk Ceza Kanunu, Borçlar Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri ile ÇAĞ tarafından yayınlanan bildirimlere riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt eder. Aksi taktirde ÇAĞ'ın kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kaldığı her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için MÜŞTERİ' ye aynen rücu edilir.

8. MÜŞTERİ, ÇAĞ'a ait sistemler üzerinden yayınlanacak ilanlarında vereceği bilgilerin ve fotoğrafların doğru olduğunu, ÇAĞ'a ait sistemler üzerinde üyeleri ve/veya üçüncü kişi ve kuruluşları yanıltacak nitelikte herhangi bir hususa yer vermeyeceğini, yayınlayacağı tüm görüş, düşünce, ifade ve resimlerin ÇAĞ ile hiçbir ilgi ve bağlantısı olmadığını ve bunların sadece kendisini bağlayacağını beyan, kabul ve garanti eder. Buna rağmen ÇAĞ tarafından ödenmek zorunda kalınan adli/idari para cezaları ve/veya tazminatlar için MÜŞTERİ'ye aynen rücu edilir.

9. ÇAĞ her zaman için tek taraflı olarak MÜŞTERİ'ye verilen hizmeti sürekli veya geçici durdurabilir. MÜŞTERİ işbu tasarrufu peşinen kabul eder. Bu durumda ÇAĞ'ın sorumluluğu, MÜŞTERİ tarafından satın alınan hizmetin bedelinin kullanılmamış olan hizmete tekabül eden kısmının MÜŞTERİ'ye iadesi ile sınırlıdır. Şu kadar ki, MÜŞTERİ'ye üyelik paketi kapsamında sunulan promosyonların bedeli MÜŞTERİ'ye iade edilecek bedelden mahsup edilecek olup promosyon bedelinin iade edilecek bedelden fazla olması halinde MÜŞTERİ arada kalan bu bedeli ÇAĞ'ın ilk talebinde derhal ödeyecektir. Söz konusu ödemenin MÜŞTERİ tarafından yapılmaması halinde 10. maddede belirlenen temerrüt faizi tahakkuk ettirilir.

10. MÜŞTERİ, ÇAĞ'a ait sistemler üzerinden kendisine verilen hizmetlerin karşılığı olarak Vitrin Üye üzerinde veya yazılı olarak yapılmış sözleşmenin üzerinde belirtilen ücreti ödeyecektir. Bu ücretin ödenmemesi halinde ÇAĞ hizmeti vermez. Ancak herhangi bir sebeple hizmetin verilmeye başlanmış olması halinde, ÇAĞ tarafından hizmet tek taraflı olarak durdurularak sözleşme derhal ve tek taraflı olarak feshedilebilir ve üyelik ücreti üzerinden üyelik tarihinden başlayarak aylık %3 temerrüt faizi tahakkuk ettirilir. Ayrıca ÇAĞ her zaman için söz konusu tarifede, ÇAĞ tek taraflı olarak değişiklik yapabilir. ÇAĞ'ın internet, e-posta, www servisi ile yayınladığı tarife ve işbu madde kapsamında belirlenen sair değişiklikler, MÜŞTERİ'ye yapılmış tebligat yerine geçecektir.

11. MÜŞTERİ, ücretlendirme ve kullanılan hizmetin hesabı konusunda ÇAĞ kayıtlarının esas alınacağını kabul ve taahhüt eder. Ayrıca MÜŞTERİ, işbu sözleşmenin ifası kapsamında ÇAĞ'a ait sistemler hakkında edineceği her türlü ticari/gizli bilgiyi yasal bir zorunluluk olmadıkça üçüncü kişi ve kuruluşlara açıklamamayı ve istihdam ettiği yardımcı kişilerin de bu hususa uymalarını sağlamak için elinden gelen önlemi almayı kabul ve taahhüt etmiştir.

12. MÜŞTERİ, ÇAĞ'a ait sistemler üzrinden vereceği ilanların, aksi duyurulmadığı sürece sadece ÇAĞ'a ait sistemler üzerinde yayınlanacağını, yapılan anlaşmanın ve ödenen ücretin ÇAĞ'a bağlı olmayan herhangi başka bir mecrada ilan kullanımını kapsamadığını peşinen kabul etmiştir.

13. MÜŞTERİ ile ÇAĞ arasındaki üyelik ilişkisi sanal bir ortamda oluştuğu için, MÜŞTERİ'nin üyelik başvurusu formunun ve ödemenin eksiksiz bir şekilde tamamlaması, başvurunun da aynı düzeyde ÇAĞ tarafından kabul edilmesi ile anlaşma teşekkül etmiş ve karşılıklı hak ve yükümlülükler yürürlüğe girmiş olur.

14. MÜŞTERİ, üyelik başvuru formunda "Üyelik Bilgileri" başlığı altında verdiği kişisel/firma bilgilerinin doğru olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. MÜŞTERİ bu bilgiler arasında yer alan adresinin geçerli tebligat adresi olduğunu, bu adreste meydana gelen herhangi bir değişikliği yazılı olarak ÇAĞ'a bildirmediği takdirde bu adrese yöneltilecek tüm tebligatların geçerli olacağını kabul ve taahhüt eder.

15. İşbu sözleşmeden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözüm mahalli İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri'dir.