Anasayfa » Etkinlikler » Haber »

Çanakkale Seramikten, Nemi Dengeleyen Cephe Kaplaması

Diğer Haberler

HABER HAKKINDA

JAPON SERAMİK ÜRETİCİSİ INAX'IN ECOCARAT'I, KÖTÜ KOKULARI YOK EDİYOR, BAKTERİ OLUŞUMUNU ENGELLİYOR VE YANMIYOR 

24-09-2009 13:58 

(A.A) - Japonya'da faaliyet gösteren seramik üreticilerinden Inax'ın doğal hammaddelerden üretilen iç cephe kaplaması Ecocarat, yapılan işbirliğiyle, Çanakkale Seramik&Kalebodur tarafından piyasaya sunulacak.

Inax'ın Türkiye Temsilcisi Global Group'un Başkanı Cüneythan Ergene, Global Group'la Çanakkale Seramik&Kalebodur'un imzaladığı işbirliği anlaşmasını duyurmak amacıyla düzenlenen basın toplantısında, başta Ecocarat olmak üzere tüm Inax ürünlerinin Çanakkale Seramik&Kalebodur showroomlarında yerini alacağını belirtti.

Ecocarat'ın, bir iç cephe kaplama malzemesi olduğunu, en büyük özelliğinin nemi dengelemesi olduğunu dile getiren Ergene, Ecocarat'ın kullanıldığı ortamda nemin yüzde 70 düzeyinin üzerine çıkması halinde ürünün nemi emdiğini, yüzde 40'ın altına düşmesi halinde ise nemi ortama geri vererek nem düzeyini sürekli yüzde 45-50 seviyesinde tuttuğunu anlattı.

Nemin sabit tutulmasıyla ortamda bakteri oluşumunun da engellendiğine dikkati çeken Ergene, ürünün, sigara dumanı, yemek, tuvalet gibi tüm istenmeyen kokuları yok ettiğini, kirlenmediğini, yanmadığını ve yangının diğer odalara geçişini engellediğini anlattı.

Ergene, "Yaklaşık 10 saniyede ortamdaki nemi emen Ecocarat, Japonya'da okul ve hastanelerde kanunen kullanılmak zorunda... Sadece bir duvara döşendiğinde o mekanın nem düzeyini dengeliyor, sesi ve ısıyı da geçirmiyor" dedi.

Ergene, Japon devletinin hastane mikrobu ve kapalı mekanlardaki bulaşıcı hastalıkları ortadan kaldırabilmek için destek istemesiyle Inax'ın, NAGOYA Ulusal Endüstriyel Araştırma Enstitüsü ile yaptığı çalışmalar sonucu icat edilen ürünün metrekare fiyatının 70 ile 100 avro arasında değiştiğini belirtti.

"Ecocarat'ın formülü Japonya'da devlet kasasında saklanıyor. Ben internetten Amerikan Patentini yayınladım ama kimse taklit edemiyor. Dünyada yaygın kullanımı var. NASA'nın bile tamamı Ecocarat'la döşeli..." diyen Ergene, ürünün Türkiye'de 2007 yılından bu yana satıldığını, ancak Türkiye geneline ve Türk Cumhuriyetlerine ulaşabilmek için yaygın bir bayi ağına ihtiyaçları olduğunu, bu nedenle Çanakkale Seramik&Kalebodur'la anlaştıklarını anlattı.-70 MAĞAZADA SATILACAK-Kaleseramik Satış ve Pazarlama Genel Koordinatörü Bahadır Kayan da, Global Group'la anlaşmayı bir ay önce yaptıklarını, Ecocarat ve diğer Inax ürünlerinin ekim ayı sonunda 70 mağazada satışa sunulacağını ifade etti.

Kayan, "Özellikle nemin yüksek olduğu iller, hastaneler, yuvalar, mutfağı genellikle açıkta olan 1+1 ve 2+1 evler, müzeler, okullar ve kütüphaneleri hedefliyoruz. Ecocarat'ın bundan sonra yapılacak nitelikli tüm projelerde kullanılacağını düşünüyorum" diye konuştu.

(RDE-ALİ-YIL)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız